Mírníme dopad nevhodného pracovního prostředí na zdraví zaměstnanců.

Statistiky nemocnosti vypovídají o finančních ztrátách zaměstnavatelů.

Pracovní neschopnost z důvodu nemocí pohybové soustavy trvá průměrně

70dnů

Nemoci pohybové soustavy činí

16321203

prostonaných dnů za rok!


Stonáme o něco více. V Česku vzrostl počet neschopenek.


Nejčastěji zaměstnance trápí chřipka, kašel či zánět plic a nemoci pohybové soustavy. Z evidence České správy sociálního zabezpečení (ČSSZ) vyplývá, že častěji i déle letos zatím stonaly ženy a nejvíce ukončených případů pracovní neschopnosti bylo u věkové skupiny od 40 do 49 let. Za prvních šest měsíců evidovala ČSSZ přes 942 tisíc případů ukončených dočasných pracovních neschopností, což je o desetinu více než loni za stejné období, a za nemocenské se vyplatilo 10 miliard korun. V budoucnu tato částka ještě naroste. 

Zdroj: Metro, ČSSZ

Co je dynamická kancelář/pracovní prostředí?

Optimalizované pracoviště, které každému umožňuje často měnit polohy těla a současně se věnovat běžným úkolům.


OTEVŘETE SE MYŠLENKOVĚ ZMĚNĚ PRACOVNÍHO PROSTŘEDÍ VE SVŮJ PROSPĚCH

Dříve nebo později bude tato změna nutná. Věříme, že to bude dříve než vzroste počet onemocnění pohybového aparátu natolik, že bude ohrožena ekonomika. Zatím se k tomuto bodu blížíme mílovými kroky.
Je jedno, zda pracujete v kanceláři, ve výrobě, skladu či za volantem. Vždy se dá něco udělat! I malá změna může přinést velké výsledky. Navrhneme pro vás pracovní prostředí tak, aby vaše tělo mělo nejlepší možné podmínky pro danou práci. Řešením je zajištění možnosti změny polohy těla a krátké kompenzační cvičební přestávky.
Rády vás to naučíme.

Nabízíme tato komplexní řešení

Návrh nového ERGO pracovního prostředí


Stojíte před zařizováním nových pracovišť? Dokončujete stavbu objektu pro vaši firmu, plánujete rekonstrukci? Poraďte se s námi jak koncipovat a vybavit různá pracoviště dle principů ergonomie.


Diagnostika stávajícího pracovního prostředí s návrhem ERGO změn


Nejste si jistí, zda váš pracovní prostor podporuje vaši produktivitu a zdraví? Cítíte, že jste po pracovním dnu vyčerpaní a začínáte vnímat diskomfort, projevující se signály vašeho těla? Zjistěte spolu s námi, jak je možné pracoviště zlepšit.


Seminář zaměřený na kompenzační cvičení na pracovišti


Zažili jste změnu po spolupráci s námi a máte moderní ERGO pracoviště? Navažte ještě seminářem, na kterém vás naučíme, jak efektivně procvičit tělo v krátkých pauzách. Je to snadné a opravdu pro každého.


Seminář zaměřený na motivaci pracovníků v oblasti ERGO a nebezpečí syndromu VYHOŘENÍ


Máte moderní a ERGO pracoviště? Vaši zaměstnanci však plně nevyužívají tohoto komfortu? Na cíleném semináři ukážeme vašim zaměstnancům, proč je pro ně důležité spolupracovat na zachování fyzické kondice, být v práci spokojení a vyhnout se syndromu vyhoření.


NAŠÍM ZÁMĚREM JE, ABYSTE VYUŽILI MOŽNOSTI VAŠEHO TĚLA

Vycházíme z bohatých odborných zkušeností načerpaných u nás i v zahraničí.